سبد خرید 0

شرکت سلامت پروتئین ایرانیان به شماره ثبت 456155

نکاتی در مورد مصرف گوشت سینه مرغ

 

گوشت سینه مرغ سرشار از منابع پروتئین می باشد. میزان چربی این قسمت از مرغ نسبت به گوشت سایر قسمت ها به مراتب کمتر است. استفاده از گوشت سینه در وعده های غذایی، سیری طولانی مدت ایجاد میکند. سینه مرغ در رژیم غذایی افرادی که تمایل به کاهش وزن و نیاز به دریافت کالری کمی دارند بسیار پرکاربرد و موثر است. زیرا نه تنها نیاز روزانه آنها به ویتامین ها و مواد معدنی را تامین میکند بلکه چربی و کالری کم و مورد نیاز در طول شبانه روز را برایشان تامین می نماید. چربی گوشت سینه از گوشت قرمز کمتر است و نزدیک به روغن های گیاهی میباشد. 133 گرم از گوشت سینه مرغ میزان 35 گرم پروتئین را شامل میشود که حدود 70 درصد از نیاز روزانه بدن را تامین میکند.

همچنین در رژیم غذایی افرادی که دچار امراض قلبی و عروقی و افزایش فشار خون هستند نقش به سزایی دارد (مصرف آن خطر ابتلا به فشار خون را کاهش میدهد.)

گوشت سینه مرغ کیتواند حدود 30 درصد از ویتامین  B6 بدن را تامین نماید. این ویتامین در سوخ و ساز، تولید سلول های جدید خونی و ... نقش موثری دارد. همچنین ده درصد از نیار بدن به آهن و منیزیم را تامین میکند.

همواره باید به این نکته توجه کرد که در کنار گوشت مرغ مواد غذایی سالم مصرف نمایید. مثلا از مصرف نوشابه و نوشیدنی های گازدار خودداری نمائید چراکه تماما فواید این وعده غذایی را از بین میبرد. تاکید میشود از مصرف سبزیجات در کنار سینه مرغ غافل نشود. چرا که ویتامین های دریافتی بدن افزایش می یابد.

از نکات دیگر نحوه طپخ آن است. هیچگاه مرغ را با پوست آماده نکنید. زیرا چربی اشباع شده و کلسترول آن به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد و از طرفی با توجه به نظر متخصصان تغذیه آنتی بیوتیک هایی که به جوجه های در حال رشد تزریق میشود در پوست آنها ذخیره شده و میبایست از مصرف آن خودداری نمود.